6 причин обратиться к неврологу

Неврологи – це лікарі, що спеціалізуються на захворюваннях головного мозку та нервової системи. Вони приймають пацієнтів із широким спектром неврологічних станів та захворювань. Якщо ви відчуваєте якісь тривожні симптоми, вам може бути цікаво, чи варто і коли вам звернутися до невролога.

Причина №1. У вас є існуюче неврологічне захворювання

Якщо вам вже поставили діагноз неврологічного захворювання, невролог допоможе контролювати ваше здоров’я та запобігти його погіршенню.

Неврологи можуть допомогти при різних станах, у тому числі:

 • Мігрені / головний біль
 • Розсіяний склероз
 • Хвороба Паркінсона
 • Хвороба Лу Геріга
 • Деменція (наприклад, хвороба Альцгеймера)
 • Епілепсія
 • Фіброміалгія
 • Травма головного мозку

Невролог може прописати вам дієві ліки чи методи лікування, якщо ви відчуваєте, що ваше поточне лікування не працює. І навіть якщо ви відчуваєте, що ваш стан добре контролюється, обов’язково призначте регулярні зустрічі з лікарем.

Причина №2. Ваші головні болі не проходять або стають сильнішими

У всіх нас іноді болить голова. Але вам слід звернутися до невролога, якщо у вас часто виникають головний біль або біль настільки сильний, що його не знімають безрецептурні ліки.

Якщо у вас пульсує голова, ви чутливі до світла або відчуваєте нудоту, запаморочення або проблеми із зором через головні болі, зверніться до лікаря. Якщо у вас зазвичай виникають головні болі і ви помічаєте, що вони погіршуються або тривають довше, вам також слід звернутися за медичною допомогою.

Невролог може допомогти визначити причину частих головних болів та порекомендувати варіанти лікування, які допоможуть полегшити біль.

Причина №3. У вас був інсульт

Інсульт трапляється, коли припиняється кровопостачання головного мозку. Навіть якщо симптоми інсульту тривають лише кілька хвилин, вони можуть мати довгостроковий вплив на ваше тіло.

Вам слід зателефонувати в швидку або звернутися до відділення невідкладної допомоги, якщо у вас раптово виникнуть якісь симптоми або ознаки інсульту, такі як:

 • Невиразне мовлення або труднощі під час розмови
 • Розпливчастий зір або труднощі із зором
 • Втрата рівноваги чи координації рухів
 • Слабкість або оніміння м’язів (особливо на одній стороні тіла)
 • Сильний головний біль

Завжди записуйтесь на прийом до невролога після інсульту. Лікар може перевірити вас на наявність ознак прихованих ушкоджень, допомогти розробити план реабілітації та порадити способи уникнути інсультів у майбутньому.

Причина №4. У вас крутиться голова або ви сильно втрачаєте рівновагу

Наш мозок та внутрішнє вухо – ключ до утримання нас у вертикальному положенні, але деякі розлади можуть порушити наше почуття рівноваги. Запаморочення може відчуватися, ніби ви втратили почуття рівноваги або ніби кімната обертається (запаморочення).

Існує безліч потенційних причин запаморочення, починаючи від проблем з артеріальним тиском та закінчуючи побічними ефектами ліків, тривожними розладами чи деякими неврологічними захворюваннями. Ваш невролог може допомогти діагностувати першопричину вашого запаморочення та призначити ліки.

Причина №5. У вас втрата пам’яті, сплутаність свідомості чи інші когнітивні проблеми

6 причин обратиться к неврологу

У міру того, як ми старіємо, це нормально, коли ми забуваємо або плутаємо слова. Проте інститут геронтології рекомендує звертатися до невролога, якщо у вас регулярно спостерігаються:

 • Проблеми із запам’ятовуванням важливих речей чи подій
 • Неправильне розміщення речей та неможливість їх знайти
 • Заблукати у знайомому місці
 • Забути, чому ви щось робите, поки ви робите це
 • Проблеми з виконанням вказівок чи інструкцій
 • Забування виконувати основні гігієнічні завдання, такі як чищення зубів чи купання.

Багато неврологічних станів можуть викликати проблеми з нашим мисленням та запам’ятовуванням. Невролог може провести тести, щоб з’ясувати причину і допомогти вам розробити план лікування для усунення ваших симптомів та запобігання їх погіршенню.

Причина №6. Ви боретеся з нервовим болем або онімінням

Невропатія – це ушкодження нервів, що викликає біль, м’язову слабкість, оніміння чи порушення деяких функцій організму.

Периферична невропатія може викликати біль у руках та ногах, у той час, як вегетативна нейропатія може впливати на внутрішні процеси в організмі, такі як регулювання температури тіла та артеріального тиску.

Зверніться до лікаря, якщо:

 • Відчуваєте біль, оніміння чи поколювання в руках чи ногах
 • Вас проблеми з координацією рухів чи м’язова слабкість
 • Ви відчуваєте запаморочення, коли встаєте чи займаєтеся спортом.
 • Ваші симптоми заважають повсякденному життю або порушують ваш сон
 • Ваша наявна невропатія погіршується або погано контролюється ліками.

Невропатія може мати безліч різних причин, починаючи від травм і закінчуючи інфекціями, побічними ефектами ліків або станами, як діабет. Ваш невролог може діагностувати причину вашої невропатії, допомогти вам впоратися із симптомами нейропатії та працювати з вами, щоб запобігти посиленню пошкодження нервів.

Для запобігання захворюванням неврологічного профілю рекомендовано:

 1. Регулярно приділяти час помірним фізичним навантаженням.
 2. Приділяти час повноцінному відпочинку: спати не менше 8 годин на добу, бажано лягати в один і той же час, попередньо провітривши кімнату
 3. Повноцінно та правильно харчуватися. Необхідно відмовитися від шкідливої ​​їжі, що містить велику кількість жиру, цукру, солі. Особливу увагу слід приділяти свіжим фруктам та овочам, ягодам, стравам, насиченим клітковиною, вітамінами та мінералами.
 4. Проводити більше часу на свіжому повітрі: наприклад, щоденні повільні прогулянки хоча б протягом 30-40 хвилин.
 5. Відмовитись від шкідливих звичок.
 6. Скоротити негативні дії емоційних та фізичних навантажень.

Про всі заходи профілактики докладно розповість лікар-невролог. Можливо, додатково він порекомендує певні препарати, а також оздоровчі процедури. Це дозволить надовго зберегти здоров’я та запобігти небезпечним для життя стану. У Медичному центрі «МЕДГАРАНТ» (м. Черкаси) приймає кандидат медичних наук, невролог з великим досвідом роботи, який допоможе розібратися в неврологічних станах і зробити ваше самопочуття максимально комфортним.