AHA и BHA: как правильно выбрать эксфолиант для вашей кожи


Пілінг – важливий крок процесу догляду за шкірою. Видалення відмерлих клітин шкіри допомагає запобігти акне, покращує текстуру шкіри і оздоровлює її. Існує два види відлущування: фізичний і хімічний. Фізичні Ексфоліант – це такі продукти, як скраби, які використовують дрібні частинки, щоб стерти зовнішній шар шкіри. Хоча вони можуть здатися достатнім для досягнення результату засобом, вони не так ефективні, як хімічні отшелушивающие кошти. Ці продукти використовують ніжні кислоти, щоб розчинити мертву шкіру. Двома основними типами хімічних відлущувальних речовин є АНА і ВНА, і вони мають різне застосування. Давайте розберемося, як вони працюють, і який з них підходить для вашого типу шкіри.

Що таке AHA та BHA?

Двома основними видами хімічних отшелушивающих агентів є кислоти AHA (альфа-гідроксикислота) і BHA (бета-гідрокси кислота). Вони можуть бути природними або синтетичними – тобто зроблені в лабораторії. Ви можете розпізнати деякі добре відомі АНА: молочну кислоту, яка міститься в молоці, лимонну кислоту, яка міститься в фруктах, і гліколева кислота, яка міститься в багатьох продуктах по догляду за шкірою і надходить з цукрової тростини. З’єднання в сімействі AHA розчинні у воді і відлущують вашу шкіру, послаблюючи «клей», що утримує разом зовнішні шари вашої шкіри. Тим часом, хімічні речовини, що належать до групи КНБК, розчинні в олії, тому вони здатні проникати глибоко в пори шкіри. Найвідоміша КНБК – це саліцилова кислота, яка є поширеним компонентом багатьох методів лікування вугрів.

Що таке AHA та BHA?

Переваги хімічних ексфоліантів

Хімічні Ексфоліанти можуть бути менш абразивними на вашій шкірі, ніж фізичні Ексфоліант. Деякі фізичні Ексфоліант містять частинки, які можуть викликати крихітні сльози на вашій шкірі. Хімічний пілінг може принести користь будь-якого типу шкіри, від сухої і чутливої, жирної і схильної до акне. Використання цього типу ексфоліанта може дати вашій шкірі глибоку чистоту, зменшити поява тонких ліній і зморшок, а також мінімізувати появу пір. Це також відмінний спосіб підготувати вашу шкіру до зволоження, оскільки верхній шар омертвілої шкіри не перешкоджатиме потраплянню продукту в нижні шари.

Переваги хімічних ексфоліантів

Які відмінності і подібності між AHA і BHA?

На хімічному рівні АНА і ВНА досить схожі. Вони обидва отшелушивают шкіру, роблячи її гладкою і м’якою, і допомагають лікувати і запобігати появі вугрів. Вони обидва роблять ваш колір обличчя яскравіше і пружним, вирівнюють тон шкіри і зводять до мінімуму появу тонких ліній. Проте, є деякі ключові відмінності. Оскільки КНБК розчинний в олії, він може проникати в пори і розчиняти там масло і бруд. Тим часом, AHA не розчиняється у маслі, тому він діє тільки на верхній шар шкіри. AHA може бути дуже ефективним при лікуванні пігментації, але також може викликати роздратування і робити вас більш уразливими для пошкодження від сонця.

Які відмінності і подібності між AHA і BHA?Чи можна об’єднати AHA і BHA?

Коротше кажучи, так, ви можете комбінувати АНА і КНБК в своїй процедурі по догляду за шкірою, проте вам потрібно буде врахувати кілька факторів. На ринку є багато продуктів, які містять обидва з’єднання – і навіть деякі, які включають в себе інші хімічні ексфоліанти, такі як рослинні ферменти і PHA (полігідроксікіслоти). Це може бути ефективним способом лікування різних проблем шкіри; наприклад, у вас можуть бути як пігментація, так і забиті пори, або тонкі лінії і лущиться шкіра. Проте, продукти AHA і BHA можуть мати різні сильні сторони; сильніші продукти можуть призвести до почервоніння і роздратування. В результаті, найкраща стратегія – почати з більш м’яких формул або використовувати AHA і BHA окремо і подивитися, як реагує ваша шкіра.

Чи можна об'єднати AHA і BHA?

Яка з них краще для мого типу шкіри?

Як правило, КНБК рекомендується для людей з нормальною або жирною шкірою. Це тому, що кислоти в цій групі можуть руйнувати натуральне масло шкіри, відоме як шкірне сало. З тієї ж причини, це також добре для тих з схильної до прищів шкірою і вуграми. КНБК також вважається більш ніжним, ніж АНА, тому люди з чутливою шкірою можуть забажати використати КНБК. Тим часом, AHA може стимулювати здатність шкіри виробляти колаген, тому ці Ексфоліант часто рекомендуються для сухішою і старіючої шкіри.

Яка з них краще для мого типу шкіри??

Як використовувати обидва продукти в моїй програмі по догляду за шкірою?

AHA

Якщо ви хочете лікувати шелушащуюся, тьмяну шкіру і, зокрема, цільові зморшки і пошкодження від сонця, виберіть AHA. Він доступний у вигляді рідини, гелю або пілінгу. Оскільки ці кислоти, як правило, сильніше, краще починати з формули з більш низьким процентним вмістом – наприклад, 5% – і поступово підвищувати свій рівень. Ті, у кого шкіра більш чутлива, можуть терпіти використання світлої АHА один раз в тиждень, в той час як інші типи шкіри можуть використовувати один раз в день. Оскільки використання ексфоліанта AHA або BHA може зробити вашу шкіру більш вразливою для сонячних променів, краще наносити її вночі і завжди використовувати сонцезахисний крем SPF для захисту відлущеної шкіри протягом дня. Крім того, уникайте поєднання вітаміну С або ретинолу на ваш АНА, так як це може привести до того, що шкіра стане нерівномірно пігментованою і роздратованою.
Як використовувати обидва продукти в моїй програмі по догляду за шкірою?

BHA

КНБК досить м’який, щоб кожен день використовувати його для нормальної і жирної шкіри, схильної до акне, хоча відсоток активного інгредієнта також слід брати до уваги. На чутливій шкірі продукт з 0,5% саліцилової кислоти, наприклад, ймовірно, буде досить сильним. Деякі типи шкіри можуть переносити до 2% і більше. Хоча КНБК часто включається в якості інгредієнта в багато чистячі засоби, це не найкращий спосіб його використання, оскільки КНБК потрібен час на вашій шкірі, щоб пробитися в ваші пори. Також рекомендується регулярно наносити сонцезахисний крем протягом дня при використанні будь-якого типу хімічного ексфоліанта.

Як використовувати AHA і BHA по догляду за шкірою?