Консультації психолога онлайн - чому вони такі популярні?

Різні платформи для ділового та повсякденного спілкування стали невід’ємною частиною життя. Сервіси Zoom, Skype, Google Meet, месенджери Viber, Telegram, WhatsApp, Discord та інші часто використовують як канал консультації психолога онлайн.

консультації психолога онлайн

Віртуальне спілкування зі спеціалістом – це зовсім не новинка, а практика, яку деякі країни використовують уже не один рік. Особливої актуальності вона набуває сьогодні, під час воєнного стану в нашій країні.

Чому в Україні та інших країнах світу обирають консультацію психолога онлайн?

Щоб потрапити на зустріч із будь-яким професіоналом, треба призначити зустріч у якийсь обмежений проміжок часу, витратити час на дорогу у потрібне місце та назад, іноді ще й у черзі посидіти.

Сучасний темп життя, а особливо війна – диктують свої правила та підводять до того, що треба намагатися економити час, аби встигнути все задумане. А якщо людина постійно рухається, як отримати термінову допомогу експерта? Консультації психолога – це правильний вибір, коли потрібне рішення у важких життєвих ситуаціях.

Так, популярний у Києві та Лондоні психолог зі стосунків Алла Янсонс зазначає, що найголовніший плюс віддаленого консультування – це те, що його можна організувати будь-коли і будь-де.

Основні переваги консультації психолога онлайн:

  • Економія часу. Таке спілкування дозволяє проводити корисні зустрічі, не виходячи з дому чи офісу, що зберігає багато дорогоцінних хвилин, а то й годин. У цьому плані психологам суттєво легше порівняно з медиками, адже, приміром, лікування зубів онлайн неможливе суто фізично!
  • Комфорт. Консультації можна проводити у звичній домашній обстановці або в інших затишних місцях, де дотримуєшся своїх правил.
  • Регулярність зустрічей. Інтернет зараз практично завжди під рукою. Можна вийти на зв’язок із фахівцем під час евакуації або довгоочікуваної відпустки.
  • Анонімність. Онлайн формат дає можливість отримати допомогу, не вказуючи свої особисті та контактні дані.

Чи є мінуси у таких консультацій психолога?

У світі немає нічого ідеального. Віддалене консультування не є винятком. До основних мінусів можна віднести проблеми з інтернетом та сторонній шум під час сеансу, що заважає роботі.

Відсутність відео теж ускладнює спілкування та спотворює картинку загалом. Адже одна справа зобразити свою проблему літерами та смайлами, інша справа розповісти про неї фахівцю, не приховуючи міміки, жести, пози, які найчастіше відображають реальний стан клієнта.

Кому потрібна консультація психолога онлайн?

Кожному, хто має проблеми з вирішенням емоційних проблем, потрібна допомога зі сторони. Головне – обрати грамотного спеціаліста.

Психолог необхідний, якщо виникли:

  • розбіжності зі своєю другою половинкою;
  • непорозуміння з дитиною;
  • конфлікти із батьками;
  • ревнощі без причини;
  • проблеми в інтимному житті;
  • почуття самотності.

Експерт допоможе під час та після розірвання шлюбу чи зради, розкладе по поличках запит, коли треба знайти компроміс для уникнення сварки та у багатьох інших ситуаціях.

Як проходять онлайн-консультації психолога?

Особливої різниці онлайн формату консультування від особистої зустрічі з професіоналом немає. За допомогою обраної інтернет платформи або програми можна без проблем розповісти про труднощі, поставити запитання, послухати роз’яснення експерта, щоб, врешті-решт, позбутися труднощів у взаєминах в колективі, налагодити стосунки з коханим, відпустити образи і почати жити вільно.

Консультація психолога онлайн – це індивідуальний підхід, тому не варто закриватися у собі. Краще скоріше знайти вирішення проблеми та покращити своє життя.

Джерело: офіційний сайт психолога Алли Янсонс www.jansons.com.ua