Искусство отпускать негатив

Часто бувають моменти, коли наш розум міцно чіпляється за щось, і как-будто висвердлює цією думкою в голові дірку:

  • Я прав, інша людина не має рації
  • Ця людина живе своїм життям неправильно, він повинен її змінити
  • Мої уподобання – кращий спосіб жити, інші помиляються
  • Це те, що я хочу, я не хочу більше нічого
  • Мені не подобається це, це відстій
  • Я хочу, щоб ця людина була в моєму житті, він повинен любити мене
  • Я не повинна бути одна, не повинна мати зайву вагу, не повинна бути таким, який я є, не повинна так жити

У всіх цих випадках, і навіть більше, наші розум зосереджені на певній точці зору, і ми часто судимо інших. Ми скаржимося. Ми прив’язані до того, що хочемо і чого не хочемо.

Це призводить до стресу. Нещастя. Злість. Праведність. Осежденіе. Протиставлення себе іншим людям і навпаки. Депресія.

І це призводить до того, що ми повністю закриваємося для краси життя, тут і зараз, відкритості і можливостей.

Практика - отпускаем негатив

Що ж робити? Ми пропонуємо просту практику.

Вчимося відпускати

Ви можете практикувати це весь день, кожен день, тому що навіть якщо ми цього не усвідомлюємо, ми чіпляємося, зміцнюємося і фіксуємо точки зору протягом усього дня.

Почніть з розуміння того, що ви роздратовані.

Зверніть увагу, що ви відчуваєте стрес, засмучені через кого-то, відчуваєте, що ви виключно праві, скаржитеся на когось або ситуацію, закриті для інших точок зору, щось відкладаєте, уникаєте, напружуєтеся. Це вірні ознаки того, що зашоролісь, зафіксувалися, і вперлися в одну точку зору. Вчимося помічати цей стан.

Зверніть увагу на напругу в вашому тілі.

Це стиснення, яке походить від м’язів живота, через груди, в горло, до чола. Це відчуття схоже на наждачное дряпання і задуха одночасно. Це ваш центр роздратування, і він напружується кожного разу коли ви в праведному гніві і переконанні у своїй правоті. Усвідомте це відчуття. Проживіть його.

Почніть розслабляти напружені м’язи.

Це може здатися складно з першого разу, але у вас вийде. Це ключовий момент переходу від утримання негативу до відпускання. Як би не були ви напружені, як би не клекотіло всередині, розслабтеся. Спробуйте прямо зараз. Розслабтеся. М’якше, ще м’якше. Вийшло!

Розкрийте свою свідомість навколишнього світу.

Після того, як ви розслабили тіло (і вам, можливо, доведеться повторити розслаблення кілька разів), ви можете перевести фокус своєї уваги від власного тіла і турбот про себе до навколишнього світу. Усвідомте простір навколо вас, людей і предмети, світло і звук.

Раскройте свое сознание окружающему миру.

Усвідомте відкритість і можливості.

З відкриттям розуму ви можете почати відчувати себе більш розслаблено. Ваш розум більше не зациклений, він звільнив місце для нових можливостей. Ви не зациклені на одному правильному шляху, але відкриті для всього.

Відкрийте себе для краси, яка перед вами.

Тепер, коли ви не зациклені на правильності, на обраності свого шляху або на тому, як все повинно або не повинно бути … ви можете прийняти своє тут і зараз і себе в світі. Ви спустошили своє сприйняття від негативу і зацикленості і звільнили місце для того, щоб побачити речі такими, якими вони є насправді, і оцінити красу цього моменту, красу інших людей і себе самої.

Крок вперед з неусвідомленим відкритістю.

З цього місця розслаблення вашого розуму, розкриття … зробіть наступний крок з позиції незнання. Ви не знаєте, як все повинно бути, давайте дізнаємося! Ви не знаєте, праві ви чи ні, давайте дослідимо! Ви не знаєте правильних відповідей, ви просто тримайте питання в своєму серці і відкриваєте можливості.

Шаг вперед с неосознающей открытостью

Це так просто. І звичайно, це вимагає багато практики. Постарайтеся щодня виділяти хоча б по кілька хвилин для такої практики відпускання негативу. Коли ми чинимо таким чином, ми переходимо від звичних моделей турботи про себе і закритого до світу знання “як правильно”, до відкритості та свободи сприйняття, до необмежених можливостей і бачимо приголомшливу красу світу перед нами.