Для чего нужно пить цинк женщинам?

Для того, щоб функціонувати належним чином, ваше тіло потребує вітамінів та мінералів. Одним з ключових мінералів, яких потребує ваше тіло, є цинк. Хоча для оптимального здоров’я не потрібна велика кількість цинку, можна відчувати дефіцит цинку, особливо якщо ви дотримуєтеся вегетаріанства.

Дослідження показали, що приблизно 12 відсотків жінок сучасних мегаполісів схильні до ризику дефіциту цинку. Крім того, близько 40 відсотків літніх жінок відчувають дефіцит цинку у своєму житті через зниження швидкості засвоєння та недостатнього споживання продуктів, багатих на цинк.

Продукти, багаті на цинк

Організм немає спеціалізованої системи зберігання запасу необхідних речовин. Тому важливо, щоб ви підтримували в раціоні постійний баланс продуктів, багатих на цинк. Отже, які одні з найкращих джерел цинку? Цинк міститься в харчових продуктах, включаючи:

  • Морепродукти та устриці
  • Червоне м’ясо та птиця
  • Горіхи, такі як бразильські горіхи, мигдаль, пекан та кеш’ю
  • Квасоля та сочевиця
  • Насіння, такі як насіння льону, насіння соняшнику, насіння гарбуза та насіння чіа
  • Цілозернові злаки

Продукти, багаті цинком

Хоча цинк міститься в деяких цілозернових продуктах, квасолі та бобових, його біодоступність набагато нижча, ніж у продуктах тваринного походження.

Переваги цинку

Більшість людей бачили цинк, що рекламується як безрецептурну біодобавку. І це природно, тому що він бере участь у сотнях процесів в організмі. Ваше тіло використовує цинк для

  • Клітинного метаболізму
  • Імунітету
  • Поділ клітин
  • Синтезу білка.

Цинк також підтримує ріст та розвиток, допомагає підтримувати нюх та смак, необхідний у процесі загоєння та використовується при формуванні плоду у вагітних жінок.

Користь цинку для жіночого організму

Коли в організмі не вистачає цинку, це може призвести до неприємних симптомів. Тяжкість цих симптомів пов’язана з серйозністю дефіциту цинку.

Вплив на імунну систему

Цинк підтримує нормальну роботу імунної системи людини та допомагає боротися з бактеріальними, вірусними та грибковими інфекціями. Завдяки цьому препарати цинку прописують для профілактики сезонної застуди.

Оскільки цинк необхідний сильної, здорової імунної відповіді, дефіцит цинку може збільшити частоту застудних захворювань, вірусних і бактеріальних інфекцій. Достатня кількість цинку може скоротити тривалість хвороби, якщо приймати протягом перших 24 годин після хвороби.

Ясність мислення

Дослідження показали, що цинк впливає на взаємодію нейронів у мозку. Низький рівень цинку був із проблемами пам’яті, зниженням когнітивних функцій, туманом у голові чи туманним мисленням. Оскільки цинк життєво важливий для здоров’я мозку, добавки можуть допомогти вирішити безліч проблем, включаючи СДВГ, запаморочення та погіршення пам’яті.

Профілактика цукрового діабету

Цинк сприяє виробленню інсуліну і природним чином допомагає регулювати рівень глюкози у крові. Якщо ви не споживаєте достатню кількість продуктів, багатих на цинк, у вас може знизитися рівень інсуліну, незалежно від будь-яких основних захворювань або маси тіла. Збільшення споживання продуктів або добавок, багатих на цинк, може допомогти запобігти діабету і допомогти регулювати рівень глюкози в крові.

Нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту

Чи знаєте ви, що нестача цинку може збільшити ризик розвитку діареї? Дефіцит поживних речовин не дозволяє організму адекватно боротися з інфекціями. Добавки із цинком можуть допомогти скоротити симптоми інфекційної діареї.

Цілюще впливає на розвиток плода під час вагітності матері

Цинк необхідний для оптимального зростання та розвитку. Як правило, пренатальні вітаміни містять цинк для забезпечення правильного зростання та розвитку плода. Якщо дитина не розвивається чи не росте належним чином, причиною може бути дефіцит цинку.

Покращує стан волосся

Цинк необхідний для зростання та відновлення волосся. Цей важливий мінерал забезпечує правильне функціонування сальних залоз навколо волосяних фолікулів. Випадання волосся може статися, коли ваш організм не отримує достатньої кількості цинку. Добавки цинку можуть допомогти зменшити випадання волосся; однак деякі дослідження показали, що високі дози цинку можуть сприяти випаданню волосся.

Покращує нюх та смак

Крім коронавірусу, є кілька речей, які можуть призвести до втрати нюху чи смаку. Однією з найпоширеніших причин є нестача цинку в організмі. Чому? Цей важливий фермент необхідний, щоб мати можливість правильно відчувати запах та смак. Тіло вимагає цинку для виробництва цього ферменту.

Сприяє загоєнню ран

Цинк необхідний для нормального згортання крові, регенерації клітин та здорової шкіри. Якщо у вас є рана, яка не гоїться, це може бути ознакою дефіциту цинку. Ви можете покращити здоров’я шкіри, скоротити час загоєння ран та позбутися прищів, збільшивши рівень цинку в організмі.

Покращує зір

Високі концентрації цинку виявляються у власних очах. Одним із симптомів дефіциту цинку є розмитий зір. Якщо дефіцит стає досить серйозним, у сітківці можуть статися зміни, що спричиняють зміну зору. Виправлення дефіциту за допомогою здорового харчування та добавок цинку може допомогти покращити ваш зір.

Нормалізує вагу

Якщо у вас дефіцит цинку, ви можете почати відчувати незрозумілу втрату ваги, спричинену змінами апетиту. Хоча багато хто вважає втрату ваги чудовою новиною, втрата ваги, спричинена дефіцитом цинку, може спричинити перепади настрою, депресію та дратівливість.

Добавки цинку відмінно підходять для швидкого поповнення дефіциту. Проте, у довгостроковій перспективі ви повинні зосередитися на підвищенні рівня цинку, вживаючи продукти, багаті цинком.