Переваги якісного нічного сну, про які ви, ймовірно, не знали

Отримання достатньої кількості сну є одним із компонентів збалансованого та здорового життя. Адекватний відпочинок вночі дає вам змогу відчувати себе бадьорішими та активнішими протягом дня. Це також дає змогу вашому тілу швидше регенерувати, тому користю для здоров’я від доброго сну не можна нехтувати.

Неможливість виспатися вночі залишає вас сонливим, кволим і розгубленим на наступний день. Якщо ви пропускаєте цілу ніч або лише годину щовечора, когнітивні наслідки нестачі сну можуть завдати вам шкоди способами, про які ви ніколи не думали.

Зазвичай можуть бути помітні тривалі наслідки позбавлення сну. Однак ви повинні розуміти, що безсоння має певні психічні наслідки, які можуть негативно вплинути на вашу роботу.Дослідники Каліфорнійського університету припускають, що тривалість сну безпосередньо пов’язана з доходом. Їх результати, що в даний час переглядаються та уточнюються, виявили збільшення середнього заробітку на 16 відсотків у тих, хто спав одну додаткову годину щовечора. Це передбачало додаткові 6000 доларів на рік для їх середнього учасника дослідження.

Звичайно, це не єдина перевага достатньої кількості сну. Найважливіше, що зростає список переваг для здоров’я, які забезпечують належний відпочинок.

Переваги якісного нічного сну

Як сон впливає на ваш розум?

Якщо ми не змогли якісно виспатися, це негативно впливає на когнітивні здібності, на які ми покладаємось у своєму професійному та повсякденному житті. Наша здатність зосереджуватись, міркувати, згадувати та робити логічні вісновки страждає.

Крім того, недостатній або поганий сон може перешкоджати здатності вашого мозку виконувати нічну “промивку” у фазі глибокого сну, яка потрібна для очищення мозку від продуктів метаболізму. А це може призвести до погіршення когнітивних здібностей на наступний день. Це означає, що ваш розум намагається працювати, поки навколо нього лежить мотлох, такий як побічні продукти метаболізму та відходи, які можуть перешкоджати його функціонуванню на наступний день.

Відсутність сну може стати катастрофічним, якщо ваша робота включає значні розумові функції. Це може призвести до невміння сконцентруватися на прослуховуванні на конференції, збиранні інформації з важливого інтерв’ю або до спільної та колективної праці з колегами.

Таким чином, адекватний сон підвищує вашу розумову працездатність та витривалість. Сон також допомагає ефективніше нарощувати м’язи, коли тіло розслабляється в зручному місці. У той же момент, завдяки посиленим обмінним процесам в організмі, ваше тіло також набуває здатності виробляти більше енергії.

Вам потрібно переконатися, що ви спите у правильному та зручному положенні для сну, щоб у кінцевому підсумку максимізувати цю перевагу. Це означає, що у вас повинен бути зручний матрац, який буде адекватно підтримувати ваше тіло під час сну. З цим, ось деякі переваги доброго сну, про які ви не знали:

Переваги якісного нічного сну

Сильніша імунна система

Не секрет, що, перебуваючи в глибокому сні, ваш організм виробляє більше білкових молекул. Це природна реакція організму на боротьбу з хворобами та іншими проблемами зі здоров’ям. Ваш організм не тільки оптимально регенерує нові клітини, але й ефективніше атакує шкідливі бактерії та віруси.

Один з найефективніших способів зміцнити свою імунну систему – це добре поспати. Минулі дослідження показали, що через сильнішу імунну систему люди, які краще сплять вночі, рідше страждають від незначних проблем зі здоров’ям.

Отримайте більше спогадів

Глибокий сон, який є надзвичайно насиченим часом для мозку, є одним з перших етапів сну. Глибокий сон може бути розслаблюючим. Однак саме тоді наш розум наполегливо працює. Одне з перших, що робить мозок, – це передає спогади з короткочасного зберігання в довготривале зберігання. Це дозволяє нам мати більше місця для короткочасної пам’яті наступного дня.

Якщо ви не виспаєтеся, ви втрачаєте ці спогади. Це страшно, тому що пам’ять – значна частина нашої особистості. На жаль, деякі люди нехтують сном заради праці або чегось іншого. Здається, що можна виспатися наперед за пару ночей, тому що думаєте, що не будете отримувати достатній відпочинок протягом наступних кількох ночей. Однак ви не можете зберігати свої спогади. Їх потрібно упорядкувати протягом наступної ночі з моменту формування.


Відпочиньте більше

Під час фази швидкого сну ви можете відчути швидкий рух очей. Під час цієї фази ваше тіло ніби паралізується, а очі рухаються туди-сюди. Ваш мозок виконує певну хімічну гігієну, коли трапляється цей дивний сценарій.

Наприклад, одне з так званих хімікатів «боротьби або втечі», випущених для боротьби зі стресовими ситуаціями. Будь-то ніч чи день, швидкий сон – це єдиний час, коли відбувається зупинка. Це відключення дозволяє нам залишатися спокійними, коли ми переробляємо свої переживання, коли ми спимо з нашими зручними подушками, роблячи наступний день менш тривожним.

Переваги якісного нічного сну

Бути здоровішим та щасливішим

Якщо ваш організм отримує багато інформації, яка говорить про те, що йому потрібно наполегливо працювати, щоб вижити, гормони стресової реакції виробляються досить інтенсивно. Добре, якщо ви на полюванні, але з часом ці бойові хімічні речовини можуть стати токсичними для організму. Тоді, навпаки, наслідки спокійної медитації допомагають вашим гормонам почуватися більш щасливо, і так само діє і сон.

Люди, які скорочують від 7,5 до 6,5 годин сну за ніч, мають більший ризик отримати надбані запалення, слабку імунну відповідь та активну реакцію на стрес. Також гормональний фон на тлі недостатнього сну пов’язаний з більш високим ризиком раку та діабету. Цього можна уникнути, додавши годину сну.

Краща спрямованість та творчість

Переваги достатнього сну виходять за рамки фізичної частини вашого тіла. Це також ініціює творчість вдень, щоб отримати достатній відпочинок вночі. Знову ж таки, причиною цієї користі є оптимальна регенерація клітин.

Ви відчуєте себе відпочившими і готовими до викликів, які вас чекають, коли прокинетесь наступного дня. Це підвищує ваш внутрішній опір і дозволяє вам зосередитись навіть у складних обставинах на своїх обов’язках. Завдяки цьому це може призвести до поліпшення концентрації, що призводить до посилення креативності та здатності до критичного мислення.


Добре підходить для управління вагою

Краще керування вагою – це остання перевага, яку можна отримати, якщо ви не висипаєтеся. Якщо ви намагаєтеся схуднути, займаючись йогою або тренуючись у залі, важливо додати достатній відпочинок до своїх звичайних процедур.

Переробка жиру в організмі найкраще відбувається при сну вночі. А якщо цього не робити, організм використовує більше накопиченої енергії, ніж зазвичай. Тому дослідження університету в Чикаго показало, що ті, хто добре відпочивав, втратили більше жиру, ніж м’язової маса, а ті, хто не виспався, показали зворотні результати. Адекватний сон приносить безліч інших переваг, які ви не захочете пропускати.