путешествие в Стокгольм


Шведські вікінги були багаті, захоплювалися торгівлею і сварками з сусідами по півострову – горезвісний Союз Кальмара не береться до уваги, почитали ярлов нарівні з язичницькими богами: адже хто, як не знаменитий ярл Біргер, заснував Стокгольм, і частенько бували «у справах» в Росії. Давайте ж і ми завдамо сучасної Швеції візит ввічливості. Втім, в сучасній Швеції – чимало старовинних архітектурних пам’яток. Гамла Стан – острівець Стокгольма, якого не торкнувся вітер змін.

путешествие в Стокгольм

Пороми Швеції – свого роду зручні «скандинавські трамвайчики». У них важливе завдання – допомогти вам перебратися з острівця на острівець. Бухта Стокгольма – немов морський калейдоскоп різномастих відтінків. Це кольори і відтінки її численних мешканців – крім поромів це, безумовно, трудяги – катери, статечні яхти, плавучі ресторанчики – кораблики. Stock -holme, «колода – острів», а в українській транскрипції минулих століть і просто «скляної» – це острівної столичний град Швеції.

путешествие в Стокгольм

Звичайно ж, як і будь-який поважаючий себе старовинне місто, Стокгольм готовий надати допитливому туристу пару-трійку легенд, пов’язаних зі своєю основою і історією виникнення своєї назви. Старе Місто – це подорож по скандинавському середньовіччя. Лабіринти вузьких і тихих вулиць Гамла Стану з похмурими стінами, палаци в стилі ренесанс, соборна готика – все це, аж до таких дрібниць, як тьмяно-газовий світло численних ліхтарів, немов послужливо малює туристу картини старовини, дивом проникли в наш час.

путешествие в Стокгольм

Відразу віриться, що таємничий чорний монах-францисканець, який посів почесне місце під номером першим в шведському рейтингу легендарних привидів, звичайно ж, існує – не може ж він підвести стокгольмців, гордих сусідством з ним. Нещодавно стокгольмський муніципалітет задекларував безкоштовне відвідування музеїв середньовіччя і історії. Цікавим виявиться для вас і візит на дачу роденівського учня Карла Миллеса. Слова «Роден» і «архітектура» набувають для туристів, які відвідали цей незвичайний музей, абсолютно новий сенс.

путешествие в Стокгольм

Військовий галеон, що не відбувся флагман королівського флоту, після багатовікового ув’язнення в водах Балтики, нарешті, знайшов собі після невдалої військової кар’єри цілком мирну роботу до душі: тепер він на службі в якості музейного експоната.
Тільки в Стокгольмі ви можете сісти на незвичайний Поїзд Казок, який мандрує по світах Астрід Ліндгрен. Побувавши в Швеції, ви зрозумієте, що її звичайні вулиці зі звичайними будинками – диво звичайного дива, доступного туристу. Тобто вам.