Как достичь осознанности


Наше життя часто проходять в поспіху, майже на автопілоті. Одні справи змінюються іншими, і цього, здається, немає кінця, що породжує розгубленість і занепокоєння.

Шум і безліч завдань, велика кількість відкритих вкладок браузера, повідомлень і запитів, вимоги до нашій увазі, багатозадачність.

Природа світу – хаос, але що якщо ми зможемо знайти більш усвідомлений спосіб подолання хаосу?

Я збираюся поділитися деякими способами, за допомогою яких можна почати жити більш усвідомлено – жоден з них, швидше за все, не є новим для мене або вас, але ці способи працюють.

Как достичь осознанности

Встановіть наміри.

Коли ви починаєте свій день або будь-яку значиму діяльність, перевірте себе і запитайте, які ваші наміри на цей день або цю діяльність. Ви хочете бути більш усвідомленою? Ви хочете просунути свою місію вперед? Ви хочете бути жалісливим з вашими близькими? Встановіть намір (одне ІСІ кілька) і спробуйте утримати цей намір протягом дня або значимої діяльності.

Виберіть важливі завдання і сфокусуйтеся на них.

Які завдання найважливіші для вас сьогодні? Виберіть тільки три (або навіть одну) і сфокусуйтеся на них в першу чергу. Відкладіть все інше (ви можете повернутися до всього цього пізніше) і створіть можливості для того, що має значення у вашому житті в даний момент.

Одне заняття за раз.

Якщо ви збираєтеся писати, закрийте всі інші вкладки і просто пишіть. Якщо ви збираєтеся чистити зуби, просто зробіть це. Якщо справа досить важливо, щоб включити його в вашу життя, воно варте того, щоб сфокусуватися на ньому. Ставтеся до цього так, як ніби це ваш останній вчинок на землі.

Как достичь осознанности - Одно занятие за раз

Використовуйте будь-яку діяльність в якості медитації.

Це майже те ж саме, що і пункт вище, але кожна дія – це можливість повністю зануритися в нього. Все, що ми робимо, може бути практикою в диханні, в присутності, в глибокому свідомості. Ставтеся до кожної дії як до священного.

Звільніть внутрішній простір.

Замість того, щоб заповнювати кожну хвилину дня справою, відчуйте як це – відпочивати, усамітнюватися, умиротворяє і міркувати? Моя життєва епопея полягає в тому, щоб завершити одну задачу, а потім негайно приступити до наступної. Когда мне нечего делать, я беру свій телефон або комп’ютер і шукаю щось почитати, дізнатися, подивитися що-небудь корисне.

Але внутрішня пустота теж корисна. Як вона буде виглядати в вашому житті? Додання каждму заняття важливості, а коли це буде досягнуто, надання значущості проміжку між справами. Робіть паузу і видихайте. Розмірковуючи про те, що ви робили, зберігали при цьому свій намір, і про те, як ви хочете провести наступну годину свого життя. Свідомо перебувайте в цих роздумах, не поспішайте.


Будьте в тиші більше.

Наші дні сповнені шуму – розмов, обміну повідомленнями, занурення в какофонію онлайн-світу. Що, якщо свідомо створити один або два проміжки часу щодня для того, щоб побути в тиші? Це може виглядати як медитаційні практики, прогулянка на природі, прийняття ванни, в якій ми не читаємо і не дивимося ютуб, а просто приймаємо ванну, насолоджуючись цим, час для чаювання і нічого більше, крім чаю, або просто зупинимося, щоб подивитися захід ( без фотографування і Селфі). Тиша зцілює душу.

Как достичь осознанности - Будьте в тишине больше

Відокремлюйте час для обміну повідомленнями та іншого хаосу.

Нам потрібно відповідати на електронні листи і повідомлення, читати новини і дізнаватися щось нове. Але цей хаос не повинен заповнювати всю нашу життя. Виділіть часовий проміжок для кожного з цих дій: виділіть 30 хвилин для відповіді на всі ваші електронні листи, ще 30 хвилин для повідомлень (можливо, 2-3 рази на день) і так далі. У кожному інтервалі не робіть нічого, крім цієї діяльності. Коли ви закінчите, залиште це дія, поки вам не потрібно повертатися до нього за вашим планом.

Спростіть життя, обмеживши себе або відкинувши надмірності.

Ми не повинні говорити «так» кожному еклери або печінкою, або кожному відео на Youtube або пива. Ми можемо свідомо вибирати те, що ми хочемо в своєму житті, а чого ми не хочемо (або хочемо менше) … потім встановити обмеження або заборонити собі цю діяльність. Наприклад, чи можете ви обмежити споживання цукру одним частуванням щотижня? Або місяць без алкоголю? Або дивитися відео на Youtube тільки з 6 до 7 вечора? Ці види обмежень допомагають нам спростити і впорядкувати своє життя і бути більш зваженими.

Слухайте, що життя закликає вас зробити.

Коли ми сидимо в тиші, коли ми свідомо рухаємося в створені нами простору, коли ми перевіряємо свої наміри, ми можемо слухати. Слухайте життя, Бога, всесвіт, все, що ви хочете слухати. І подивіться, до чого вона закликає вас. Може бути, це говорить тільки ваше власне серце. Але вас звуть, і якщо ви слухаєте, ви почуєте це.