Как медитировать ежедневно


Звичка до медитації – одна з найсильніших і мотивуючих речей, які варто спробувати в своєму житті.

Дивно, але це також одна з найпростіших звичок – ви можете робити це де завгодно і коли завгодно, і це завжди буде мати негайні переваги.

Це ж так просто, зосередитися на своєму подих, сидячи в машині або в поїзді, або сидячи в кафе або в офісі, або під час прогулянки або душа.

Привычка к медитации

Це може зайняти одну або дві хвилини, якщо ви зайняті. Немає ніякого виправдання тому, щоб не робити цього, коли ви прівіаете собі звичку до медитації.

Навіщо медитувати?

Навіщо створювати невелику щоденну практику медитації? Є незліченна безліч причин, але ось деякі з моїх улюблених:


Зачем медитировать?

Простіше кажучи, сидіння протягом декількох хвилин медитації – це оазис спокою і розслаблення, який ми рідко зустрічаємо в нашому житті в ці дні. І цього, само по собі, досить.

Як зробити медитацію щоденної

Є багато способів медитувати. Але наше завдання не в тому, щоб знайти досконалу форму медитації, а в тому, щоб сформувати щоденну звичку до медитації. І тому наш метод буде максимально простим.

1. Виділіть всього 2 хвилини в день

Почніть з простого, якщо ви хочете сформувати звичку. Ви можете робити це протягом 5 хвилин, якщо вам це подобається, але, що ви робите обов’язково, це 2 хвилини кожен день.

2. Оберіть час і тригер

Чи не точний час дня, але загальний час, наприклад, вранці, коли ви прокидаєтеся, або під час обідньої перерви. Тригер має бути чимось, що ви вже робите регулярно, наприклад, випити свою першу чашку кави, почистити зуби, пообідати або повернутися додому з роботи.

3. Знайдіть тихе місце

Іноді рано вранці краще, перш ніж інші в вашому домі прокинуться і почнеться щоденна суєта. Кому-то підійде місце в парку, на пляжі або в якому-небудь іншому спокійному місці. Це дійсно не має значення, де – поки ви можете сидіти без занепокоєння протягом декількох хвилин. Кілька людей, що проходять повз вашої лавки в парку, вам не завадять.

Как сделать медитацию ежедневной


4. Сядьте зручно

Небеспокойтесь про те, як ви сидите, що ви носите, на чому ви сидите і т. Д. Мені особисто подобається сидіти на подушці на підлозі, притулившись спиною до стіни, тому що я дуже негнучка. Інші, які можуть сидіти зі схрещеними ногами, можуть сісти так. Треті можуть сидіти на стільці або дивані, якщо сидіти на підлозі незручно. Практикують медитацію часто використовують круглу подушку, заповнену капока або гречаною крупою. Не кидайтеся відразу його покупайть, якщо у вас її ще немає. Підійде будь-яка подушка, а деякі люди можуть зручно сидіти на голій підлозі.

5. Почніть з 2 хвилин

Це дійсно важливо. Багато з вас подумають, що вони можуть медитувати протягом 15-30 хвилин, і вони швидше за все зможуть. Але це не перевірка того, наскільки ти сильний в медитації – ми намагаємося виробити постійну звичку. І щоб зробити це, ми хочемо почати з двох хвилин. Вам буде набагато простіше почати формування звички з невеликого інтервалу в 2 хвилини, так як це є набагато більш імовірним способом успіху. Ви можете збільшити час медитації до 5-7 хвилин, якщо ви зможете медитувати по 2 хвилини протягом 7 днів поспіль, потім 10 хвилин, якщо ви можете медитувати по 5 хвилин протягом 14 днів поспіль, потім 15 хвилин, якщо ви зможете дотримуватися 10 -хвилинний медитації протягом 21 дня поспіль, і 20 хвилин, якщо ви зможете промедітіровать повний місяць по 15 хвилин в день.

6. Зосередьтеся на своєму диханні

Коли ви вдихаєте, вдихайте через ніздрі, потім в горло, потім в легені і живіт. Сядьте прямо, тримайте очі відкритими, але дивіться на землю з м’яким фокусом. Якщо ви хочете закрити очі, це нормально, закривайте. Коли ви видихаєте, відсторонено спостерігайте за тим як з вашим диханням повітря повертається в навколишній світ. Якщо це допомагає, вважайте … один вдих, два вдиху, три вдиху, чотири вдиху … коли ви дійдете до 10, почніть все спочатку. Якщо ви збилися зі шляху, почніть все спочатку. Якщо ви виявите, що ваш розум блукає (а ви це виявите), просто зверніть увагу на ваш блукаючий розум, а потім поверніть увагу на своє дихання. Повторіть цей процес протягом декількох хвилин, які ви медитуєте. Швидше за все, спочатку ви не будете повністю зосереджені на диханні, але з практикою у вас буде виходити все краще і краще.

І це все. Це дуже проста практика, але ви хочете робити це протягом 2 хвилин, кожен день, після того ж самого тригера кожен день. Робіть це протягом місяця, і у вас буде щоденна звичка до медитації.

Розширюйте свою практику медитації

Сидіти, зосередившись на своєму диханні – це дійсно практика уважності. Це спосіб тренувати себе, щоб фокусувати свою увагу. Коли ви трохи потренувалися, сидячи в тихому місці, ви можете розширити свою практику усвідомленості:

Расширяйте свою практику медитации

  • Коли ви відчуваєте стрес, приділіть хвилину, щоб звернути увагу на своє дихання, і поверніть свій розум зараз.
  • Спробуйте прогулятися, і замість того, щоб думати про те, що вам потрібно зробити пізніше, зверніть увагу на своє дихання, відчуття свого тіла, речі навколо вас.
  • Коли ви їсте, просто їжте і зосередьтеся на їжі, на своїх почуттях під час їжі, на відчуттях.
  • Cпробуйте усвідомлений чайний ритуал, де ви зосереджує свою увагу на своїх рухах, коли ви готуєте чай, на чаї, коли ви відчуваєте його запах і смак, на своєму диханні, коли ви проходите ритуал.

Це, звичайно, тільки початок. Є багато способів практикувати усвідомленість, в тому числі з іншими людьми, під час роботи і так далі.