Как нормализовать обмен веществ


Досить часто ми чуємо, як люди звинувачують свій організм в повільному метаболізмі маючи на увазі зайву вагу. Незважаючи на те, що метаболізм пов’язаний з вагою, це більше залежить від вашого споживання їжі і калорій, а також від вашої фізичної активності, яка визначає, скільки ви важите. Ваш метаболізм – це швидкість, з якою ваше тіло спалює калорії для підтримки життя.

Що таке швидкість метаболізму в спокої?

Швидкість метаболізму в спокої – це швидкість, з якою ви спалюєте калорії під час відпочинку. Калорії постійно потрібні для виконання основних функцій організму, таких як серцебиття, дихання, розумовий процес, видалення відходів і т. Д. В середньому близько 50-75% щоденних енергетичних витрат припадає на метаболізм в спокої.

Нормализуем метаболизм

Що уповільнює метаболізм?

Як багато хто думає, метаболізм сповільнюється через нестачу рухової активності. Ви втрачаєте м’язову масу через сидячо-лежачого способу життя.

Ще однією з поширених помилок багатьох є те, що в бажанні схуднути, вони морять себе голодом і виснажують дієтами, замість того, щоб харчуватися розумно. Багато хто думає, що, якщо вони їдять рідше або пропускають прийоми їжі, це допоможе. Насправді це найгірше, що ви можете зробити для свого метаболізму.

Что замедляет метаболизм?

Перебування протягом тривалого часу без їжі стимулює накопичення жиру і може зробити жирові запаси ще більшими. Або не вживаючи їжу часто (три основних прийоми їжі і дві закуски в день), ви фактично сповільнюєте свій метаболізм. Чим довше перерва між прийомами їжі, тим більше ваш метаболізм сповільнюється для збереження енергії.

Люди з низьким або повільним метаболізмом не робить свої харчові калорії в енергію ефективно, тому організм набирає вагу через нестачу енергії. Людина з швидким метаболізмом може спалити харчові калорії, перш ніж вони будуть збережені в жирових клітинах, тому вага не набирається.

Що ж робити?

Це насправді все досить просто. Інвестуйте в себе і будьте готові внести деякі зміни.Нижче наведено список 10 простих і ефективних способів підвищити ваш метаболізм:

1. Чи не морите себе голодом

Це насправді змушує вас втрачати більше води і м’язової маси, ніж жиру. Падіння нижче 1000 калорій в день може привести до того, що ваше тіло перейде в режим голодування.

Ешьте полезные продукты

2. Їжте невеликими порціями і частіше

Їжте збалансовану їжу з достатньою кількістю калорій, щоб підтримувати енергію для нормального метаболізму.

3. Снідайте

Якщо ви не снідаєте, ви уповільнює свій метаболізм і переводите організм в «режим запасання». Організму здається, що ви готодаете, тому що ви робите слігком велику перерву між прийомами їжі.

Завтракайте

4. Пийте воду!

Пийте мінімум 1,5 літра води в день. Енергетичний процес метаболізму потребує води для ефективної роботи.

5. Розклад сну

Постарайтеся спати не менше 7 годин на добу і дотримуватися постійного режиму сну.

6. Їжте корисні продукти

Їжте продукти, які стабілізують рівень цукру в крові і допомагають у втраті жиру.

Ешьте полезные продукты

7. Увімкніть силові тренування

Два-три рази на тиждень включіть в свій графік тренування з обтяженнями. М’язи спалюють більше калорій, ніж жир. Чим більше у вас м’язів, тим більше калорій ви спалюєте.

8. Уникайте алкоголю

Вживання алкоголю припиняє процес спалювання жиру і додає сотні калорій. Він може також знизити рівень тестостерону, що не дуже добре для чоловіків, які хочуть втрачати жир і худнути.

9. Приймайте вітаміни групи В

Якщо ви відчуваєте втому і брак енергії, обов’язково візьміть комплекс вітамінів групи B, перед цим проконсультувавшись з Вашим лікуючим лікарем.

10. Здорові жири

Джерела корисних жирів містять у собі горіхи, оливкове масло і морську рибу, яка багата жирами Омега-3. Омега-3 знижує рівень інсуліну протягом дня. Коли рівень інсуліну високий, організм не може спалювати жир. Риб’ячий жир безпосередньо прискорює розщеплення жирів в жирових клітинах.