Как получить алименты, если вы еще беременны?

Отримати матеріальну допомогу можна вже тоді, коли ви перебуваєте в декреті. Усі звикли, що виплати на дитину починаються лише з народження малюка, та й сума виплат не така велика, щоб цього вистачило на повноцінне утримання та виховання дитини. Саме тому молодим мамам часто доводиться досить тяжко і немає нікого, хто б подбав про них. Проте з приводу виплат аліментів до народження дитини це не зовсім так.

Коли можна отримати аліменти?

Отримати аліменти можна не лише на дитину, а й на матір. Як і коли це можна зробити? Насамперед варто зазначити, що згідно із законодавством України подружжя має допомагати другові та підтримувати. Але ця підтримка обмежується не тільки чимось не матеріальним, а й грошима.

Найчастіше фінансова підтримка необхідна матері тоді, коли вона перебуває у декреті і немає виплат від роботодавця. У цій ситуації вона отримує виплати від держави, але цього не завжди достатньо.

Отримувати виплати може також і вагітна жінка, адже декрет йдуть не тільки тоді, коли дитина народилася, але й досить часто раніше на пару місяців.

Також виплату може отримати жінка, яка доглядає хвору дитину інваліда. Така сім’я потребує особливої підтримки, адже якщо дитина інвалід, то доросла повинна бути з нею постійно.

Якщо ви мати дитини, яка не старша 3-х років або вагітна жінка, то ви можете вимагати у свого чоловіка аліменти на себе. При цьому просити таку виплату можна як у шлюбі, так і якщо чоловік із вами не живе. Оформити аліменти можна і тоді, коли ви живете у цивільному шлюбі і не маєте паперу, який підтверджує вашу спілку. При цьому аліменти на вагітну матір можна виплачувати як добровільно, тобто за згодою між сторонами, так і через суд. У судовій практиці зустрічається досить багато таких випадків і більшість із них має позитивне рішення. Очевидно, що для цього потрібно мати всі документи, що дозволять суду стати на бік матері.

Що впливає на можливість одержання аліментів?

Щоб визначити розмір аліментів на вагітну жінку, необхідно враховувати чимало чинників.

Якщо сім’я одружена, то умовою для отримання аліментів буде офіційно зареєстрований шлюб. Жінка повинна бути у стані вагітності або ж дитині не повинно бути більше 3-х років. Також виплата належить жінці, яка доглядає дитину, яка визнана інвалідом і має документи, що підтверджують її статус.

Навіть якщо мати заробляє гроші для свого утримання, це не є причиною для того, щоб відмовити їй у виплаті аліментів. Ви все одно можете подавати до суду, щоб ваш чоловік також підтримував вас фінансово.