Как создать свой капсульный гардероб


Коли справа доходить до вмісту наших шаф, багато хто з нас винні в тому, що наповнюють їх більшою кількістю предметів, ніж нам потрібно. Якщо підійти до питання тверезо, то стає зрозуміло, що речей може бути так багато, що щоранковий процес вибору одягу стає стресовим і заплутаним заняттям. Особливо нервує ситуація, коли ваш шафа ломиться від модних речей, що не поєднуються одна з одною. Ви хочете змінити ситуацію? Вихід є – створення капсульного гардеробу. Капсульний гардероб являє собою обмежений і ретельно відібраний перелік універсального і добре поєднуючогося між собою одягу високої якості. Іншими словами, це упорядкована шафа вашої мрії. Хочете створити такий гардероб для себе? Скористайтеся нашими порадами.

Створення капсульного гардероба – Визначаємо цілі

Рішення обмежити гардероб до мінімального прийнято. Вітаємо! Перш ніж ви почнете очищати свою шафу від всіх надлишків, необхідно встановити мету, щоб ви могли залишатися на правильному шляху. Найголовніше, мати уявлення про те, скільки предметів ви будете зберігати в своєму капсульному гардеробі. Хоча вам не потрібно встановлювати точне число, ви повинні прагнути до досягнення менше 50. 30 може бути відповідною кількістю, але обов’язково залиште тільки ті речі, які вам йдуть і поєднуються з іншими. Якщо ви занадто суворі до себе, може статися так, що ви в кінцевому підсумку розчаруєтеся в створенні особистого капсульного гардероба і повернетеся до старого способу одягатися.

Перше, що ви повинні зробити – це розділити речі за типами. Відразу відкладаємо білизну, спортивний одяг, купальники та аксесуари. Їх ми чіпати не будемо. Після цього розкладіть вміст своєї шафи за категоріями. Сукні до суконь, топи до топів, брюки до брюк. Жахніться кількості і подумайте, який саме одяг і якої категорії вам необхідно залишити. Врахуйте, що вам знадобляться верх (топи, блузи, кардигани і т.д.), низ (спідниці, брюки), взуття, сукні і верхній одяг. Відбирайте ті предмети одягу, в яких вам комфортно, і які вам йдуть. В кінцевому підсумку у вас повинні залишитися ті предмети, які підкреслять ваш стиль і індивідуальність. Речі повинні бути універсальними і добре поєднуватися між собою. Таким чином з обмеженого набору ми отримаємо безліч стильних комплектів для повсякденного носіння.

Створення капсульного гардероба - Визначаємо цілі

Позбавляємося від зайвого

Отже, ми визначилися з цілями створення особистого капсульного гардероба, тепер слід почати позбуватися від зайвих предметів одягу. Повірте, позитивних моментів у цьому процесі набагато більше. Хоча може здатися, що ви абсолютно не в силах розлучитися з жодною непотрібною кофтинкою. Підійдіть до справи виважено та практично, і можна насолоджуватися терапевтичними перевагами процесу позбавлення від зайвих речей. Шафа без зайвих речей допоможе вам відчувати себе більш розслабленою і менш напруженою в довгостроковій перспективі. Звичайно, перш ніж почати продавати, жертвувати та роздавати непотрібні більше предмети одягу, обов’язково зробіть пробний запуск свого обмеженого гардероба. Подивіться, як це жити з тими речами, які ви відібрали. Також відзначте, чи залишилися якісь необхідні предмети одягу, які ви не включили до свого списку гардероба.

Позбавляємося від зайвого

Враховуйте сезонність

Пори року змінюються, капсульний гардероб залишається. Так, при формуванні вашого капсульного гардеробу, ви повинні врахувати сезонність. І слід розсортувати речі на виключно літні, зимові та універсальні, які можна носити протягом усього року. Виділіть в шафі відповідні секції, де будуть окремо зберігатися зима, літо та демісезон. Тоді ви будете позбавлені від хаосу в шафі, а також упевнені в тому, що в будь-якій ситуації легко знайдете речі, які відповідають вашим потребам сьогодення.

Враховуйте сезонність

Інвестуйте в базові предмети одягу

Через деякий час після звільнення шафи від непотрібного, стає зрозуміло, яких речей не вистачає. Прийшов час інвестувати в ці основи, щоб завершити свій капсульний гардероб і зробити його дійсно універсальним для носіння. Визначтеся чого саме вам не вистачає і йдіть за покупками. Але робіть тільки навмисні покупки – вибираємо виключно те, що вам необхідно. Не купуйте предмет одягу, тільки для того, щоб у вас була «базова блуза». Пам’ятайте, секрет капсульного гардероба не в ідеальності, а в універсальності і в тому, що не просто повинен «працювати на вас».

Крім того, купуйте тільки високоякіснтй одяг і взуття, які ви зможете носити довго. Спершу може здатися, що це обійдеться занадто дорого. Але давайте подивимося на це з іншої сторони. Якісна базова річ може носитися кілька років. І в перерахунку на її вартість в співвідношенні з часом носіння, це виходить зовсім не дорого. Це також більш розумний і раціональний вибір, ніж купувати і потім викидати незліченну кількість неякісних і модних речей.

Інвестуйте в базові предмети одягуЗаморожуємо капсульний гардероб на півроку

Капсульний гардероб сформований. Що далі? А далі не міняйте в ньому нічого протягом 3-6 місяців. Це такий собі випробувальний термін для вашої шафи. За цей час ви привчите себе поєднувати необхідне в стильні комплекти та не стресувати кожен день в нападі паніки “що мені вдягти??”.

Паралельно, ви можете складати перелік необхідних доповнень на майбутній сезон. У поточному сезоні покупки не робіть. Перегляд і зміни проводьте не частіше, ніж раз в три місяці. Через пару років термін можна збільшити до разу на 6 місяців. Пам’ятайте, чим рідше ви робите покупку, тим більш значущою вона стає.

Заморожуємо капсульний гардероб на півроку

Сезонний перегляд капсульного гардероба

З настанням нового сезону слід переконатися, що речі з вашого капсульного гардероба актуальні, що не з’їдені міллю та придатна для носіння протягом сезону. З огляду на те, що у вас є міцна база з універсальних речей, вам буде нескладно сформувати варіанти, враховуючи погоду. Цілком ймовірно, що велика частина універсальних предметів одягу перейде з вами з поточного сезону в новий, можливо потрібно відкоригувати деякі позиції. Наприклад, дістати чоботи і тепле пальто і заховати шифонове плаття і босоніжки.

Переглядаючи капсульний гардероб перед сезоном, саме час задуматися про покупку елементів, яких вам не вистачає. Досить підібрати пару стильних речей для того, щоб підкреслити стиль і додати свіжості образу. В даному питанні головне не перестаратися. Ви повинні здійснювати покупки зважено, щоб речі додавали значущості вашому капсульному гардеробу.

Сезонний перегляд капсульного гардероба

Аксесуари – запорука вашої індивідуальності

Ви згодні, що за допомогою вдало підібраних аксесуарів можна «зробити» образ? Якщо ви носите одну і ту саму колірну гамму протягом багатьох років – це зовсім не означає, що поняття стилю вам чуже! Достатня кількість різноманітних і красивих аксесуарів допоможе вам зробити ваші ансамблі захоплюючими. Найкраще, якщо вдягти пару акцентних аксесуарів на мінімальний наряд – це простий спосіб виглядати нарядно, не витрачаючи годин на вибір і узгодження свого одягу.

Аксесуари - запорука вашої індивідуальності